چرا ارز دیجیتال با ارزش است؟

ما در سایت مدرن سرمایه تلاش می کنیم تا مطالبی مفید درخصوص ارز های دیجیتال به شما ارائه دهیم . در این مقاله اهمیت ارز دیجیتال را بررسی می کنیم و خواهیم گفت که چرا ارز دیجیتال با ارزش است ؟ با ما همراه باشید.

یکی از مهمترین اهمیت های ارزهای دیجیتال این است که به راحتی انتقال داده می شوند، اصلاً مهم نیست که حجم این انتقال و این مبادله چقدر است این انتقال در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد .

همچنین برعکس چیزی که شاید افرادی که اطلاعات کمی از ارز های دیجیتال دارند فکر کنند این ارز ها را نمیتوان جعل کرد و در واقع ارزدیجیتال جعلی و فیک نداریم.

شاید این موضوع مهم ترین پاسخ برای این سوال باشد که چرا ارز دیجیتال اهمیت دارد و مهم است؟

در این مقاله بیشتر تمرکز ما روی ارزشی که کریپتوکارنسی آیا ارز های دیجیتال دارند تمرکز می کنیم.

ماشین حساب ارز دیجیتال را در این صفحه ببینید.

 

چرا ارز دیجیتال با ارزش است ؟ چرا ارز دیجیتال ارزش دارد؟

ارزهای دیجیتال تنها یک فناوری نو و تازه نیست ، بلکه می تواند تاثیر زیادی بر روی اقتصاد و سیاست حاکم بر جامعه داشته باشد .

بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی جایگزینی برای پول های امروزی محسوب می شوند همان گونه که در طول تاریخ از معامله های کالا به کالا با استفاده از اشیا گرانبها مثل : طلا ،  نقره و فلزات ارزشمند ، انواع سنگ ها و مروارید و…

به مرور زمان به دلیل این که حمل آنها سخت بود کم کم جای خود را به سکه و سپس به اسکناس های امروزی داد . ارزش و بهای این اسکناس ها ، از طرف دولت ها تعیین می شد و با پشتوانه ای از طلا و گرنه اسکناس ها ، ارزش اقتصادی ندارند .

چرا ارز دیجیتال با ارزش است اهمیت ارزدیجیتال

و به مرور زمان در سالهای بین ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۰ به خاطر تقاضای زیاد تصمیم به چاپ بیشتر اسکناس گرفته شد ولی به دلیل ذخایر کم طلا این اسکناس ها بدون پشتوانه بودند .

و این فقط دولت ها بودند که ارزش آنها را تعیین می کردند این اسکناس ها ، که به آنها فیات ( یا بدون پشتوانه)  گفته می‌شد کم کم میان کشورهای مختلف رواج پیدا کرد و این دولت ها بودند که ارزش آنها را تعیین می کردند .

و امروز  در بسیاری از کشورها از پول های بدون پشتوانه استفاده می شود ، و ارزش پولی آنها  فیات یا دستوری می باشد .

چاپ بی اندازه ارزهای بدون پشتوانه باعث ایجاد تورم در کشورها می شود .

باید بدانید که  اگر قرار باشد مردم از این اسکناس ها استفاده نکنند آنها کاملاً بی ارزش می شوند .

در مقالات دیگر وبسایت مدرن سرمایه ما خیلی در رابطه با بیت کوین صحبت کردیم که حتما به شما پیشنهاد می‌کنیم این مقالات را مشاهده کنید، در ادامه این مطلب تفاوت ارز دیجیتال بیت کوین با پول بدون پشتوانه یا فیات را به شما می گوییم.

اگر میخواهید بدانید که چگونه بیت کوین بخریم ، این محتوا را بخوانید.

 

چرا بیت کوین ارزش دارد

بیت کوین  یک ارز رمزنگاری شده است که به طور دیجیتالی می توان از فردی به فرد دیگر انتقال داد . و اصلی ترین ویژگی های بیت کوین این است که مقدار آن فقط ۲۱ میلیون واحد می باشد و شما هرگز نمی توانید به مقدار بیشتری از آن  دست پیدا کنید .

چرا ارز دیجیتال با ارزش است - چرا بیت کوین ارزش دارد

و این باعث کمیاب بودن آن می شود ولی این شبکه به کاربران خود ، در هر بازه زمانی که یک بلاک تشکیل می شد 50  بیت کوین ، به عنوان پاداش هایی بابت حضور در شبکه و تایید تراکنش ها پرداخت می‌شد . و بعد از کامل شدن ۲۱۰,۰۰۰ بلاگ ، این پاداش ها نصف شد .

و این یعنی تورم پول بیت کوین ، در طول زمان کم می شود . که البته با گذشت بیشتر زمان و به دلیل این که ، برخی از کاربران نمی‌توانند به بیت کوین ها به دلیل گم شدن کلید خصوصی خود ، دست پیدا کنند ، این کاهش تورم بیشتر هم می‌شود .

به نظر طرفداران بیت کوین به دلیل کمیاب بودن این ارز دیجیتالی می توان آن را طلای دیجیتالی نیز نام برد .

یکی دیگر از ویژگی های بیت کوین ، استفاده از بلاک چین می باشد که در آن نیازی به اعتماد بین دو طرف معامله نیست و هیچ کدام از آنها نیازی نیست به هم اعتماد داشته باشند .

به خاطر منعطف بودن فناوری بلاک چین ، این سیستم بیرون از ارزهای دیجیتالی نیز با ارزش می باشد .

سوال مهم) فارکس را از کجا شروع کنیم؟

 

 انتقال پذیری راحت ارز دیجیتال

به خاطر مبادلات ارزی ، کیف پول و ابزار های دیگر بیت کوین را می توانید به راحتی و در چند دقیقه و فارغ از این که حجم مبادلات چقدر است ، با بودجه ای بسیار کم میان دو طرف معامله انتقال دهید .

چرا ارز دیجیتال با ارزش است - انتقال پذیری راحت

البته در شرایط حال ، استفاده از بیت کوین برای معاملات کم خیلی اصولی به نظر نمی رسد . اما برای معاملات بزرگ و حجم بالای مبادلات می توانید از بیت کوین استفاده کنید ، به طوری که شما می توانید . مثلاً :

حدود ۲۰ هزار دلار بیت کوین خرید کنید و آن را به راحتی و بدون این که بخواهید ، از فعالیت های بانکی استفاده کنید و یا این که ، ترس از مسدود شدن و یا برگشت تراکنش ها داشته باشید به مقصد خود ، که ممکن است یک کشور دیگر باشد انتقال دهید و در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید .

توجه کنید : این که یک ارز توانایی و قابلیت انتقال داشته باشد یک اصل مهم به شما می رود .

 پایدار بودن ارز دیجیتال

بیت کوین یا دیگر ارزهای دیجیتال مانند پول ها و اسکناس هایی که به طور روزمره از آنها استفاده می کنیم ، نیستند چرا که یک اسکناس امکان دارد پاره شود ، بسوزد و یا  گم شود  و یا این که اصلا قابل استفاده نباشد  .

اما ارزهای دیجیتال از این مزیت برخوردار هستند که هرگز گم نمی شوند و همیشه وجود دارند . حتی اگر یک کاربر کلید خصوصی خود را گم کند ، این ارزهای دیجیتالی در کیف پول محفوظ است و نابود نمی شود و در اطلاعات بلاک چین وجود دارد .

آیا میدانید ماشین حساب ارز دیجیتال چیست؟ با مدرن سرمایه همراه باشید.

 

اهمیت ارز دیجیتال –  نمی توان ارز دیجیتال  را  جعل کرد

به دلیل سیستم غیرمتمرکز و پیچیده ارزهای دیجیتال در دفتر کل بلاک چین ، جعل این  ارزها بسیار سخت است .

اما باز هم یک راه برای جعل آنها وجود دارد ، از راه دو بار خرج کردن اتفاق می‌افتد . یعنی شما از مقداری ارز دیجیتالی ، دو یا چند بار در موقعیت های مختلفی خرج کنید .

که البته این خود شرایط ویژه ای را طلب می کند و باید فرد یا افرادی که قصد این کار را دارند ۵۱% از کل شبکه بلاک چین را در اختیار خود داشته باشند که این کار عملاً نیاز به صرف ، هزینه و وقت بسیاری را می طلبد  که بسیار دور از ذهن می باشد .

چرا ارز دیجیتال با ارزش است - جعل ارز دیجیتال

چالش های پیش رو ارز دیجیتال

یکی از چالش های ارزهای دیجیتالی ، ذخیره ارزش آنها می باشد و این به کاربرد این ارزها ، به شکل ابزار پرداختی وابسته است . پس اگر در این راه موفق نباشد هیچ کار برد دیگری نداشته و در بلند مدت ارزش آنها از بین می رود .

البته کاربرد و انتقال ارزهای دیجیتال به خاطر مسائل نگهداری و ذخیره آن ها و همچنین مشکلات مربوط به صرافی ها ، با چالش هایی همراه بوده است و این به دلیل وجود هکرها و سرقت و کلاهبرداری های زیادی است که ، برخی از صرافی های ارز دیجیتال گرفتار آن شدند و این اتفاق معمولاً در دنیای ارزهای معمول و رایج نیز می افتد .

البته بسیاری دنیای ارز های دیجیتال را بسیار بی قانون می دانند و بسیاری از کشورها انتخاب آن را به عنوان ارز جهانی دارای عواقب بسیار زیادی می دانند .

 

 در پایان

در واقع هر چیزی زمانی با ارزش می شود که تقاضای زیادی را به همراه داشته باشد ارزهای دیجیتال علاوه بر تقاضای زیاد و محبوبیت در میان کاربران مزایایی همچون ، سهولت در پرداخت و یا ذخیره سازی ارزش را نیز دارد .

و این به رشد ارزهای دیجیتالی کمک زیادی می کند . و اگر در آینده نتوانند خود را با تکنولوژی های جدید همراه کنند ارزش آنها نیز از بین می رود .

از همراهی شما تا پایان مقاله “چرا ارز دیجیتال با ارزش است ؟ ” سپاسگزاریم.

دیگر مطالب ما : مشاور استخراج بیت کوین