سرمایه گذاری ارز دیجیتال

ما در سایت مدرن سرمایه تلاش میکنیم تا مطالبی مفید درخصوص ارز های دیجیتال به شما ارائه دهیم در این مقاله که درباره سرمایه گذاری ارز دیجیتال است با ما همراه باشید.

سرمایه گذاری ارز دیجیتال چیست ؟

در چند سال اخیر بازار سرمایه گذاری جدیدی به دنیا معرفی شد به نام بازار ارز های دیجیتالی که خیلی زود هم سرمایه گذاری ارز دیجیتال فراگیر شد و به دلیل مطالباتی که بود رقابت در این بازار زیاد شد و بطبع انواع متفاوتی از آن به این بازار عرضه شد و به یکی از جذاب ترین بازارهای سرمایه مبدل شده است .

اما قبل از این که بخواهید برای خرید و فروش وارد این بازار سرمایه شوید بهتر است ابتدا کمی در مورد سرمایه گذاری ارز دیجیتال و فعالیت در این بازار اطلاعات کسب کنید تا بعد از ورود به آن بتوانید بهترین استفاده را با آگاهی کامل از آن داشته باشید .

بازار ارزهای دیجیتالی

دقت داشته باشید که تمامی ارزهای دیجیتالی بر روی شبکه های بلاک چین کار می کنند و هر کدام از آنها به طور متفاوتی از این بلاک چین استفاده می کنند و اغلب آنها دو ویژگی بارز دارند :

 • غیر متمرکز هستند
 • تغییر ناپذیر هستند

رمز ارزها با روش های متفاوتی پدیدار شده اند بعضی از آنها مانند : بیت کوین از ماینینگ ( معدن ) کارمی کنند و بخشی دیگر که به آنها ، تمام کویین می گویند از قبل استخراج شده اند و سپس وارد شبکه می شوند . خرید و فروش این ارزها را از طریق صرافی های آنلاین داخلی و خارجی می توان انجام داد .

شیوه درست سرمایه گذاری در ارز دیجیتال

برای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال در ابتدا باید با مفاهیم اولیه آن آشنا شوید برای این کار بهتر است کمی درباره ارزهای دیجیتال تحقیق کنید و سعی کنید که آن ها را بهتر بشناسید و فقط به واسطه تعریف و تمجید هایی که شنیده اید وارد این عرصه نشوید .

برای شروع باید :

 1. اصول پایه ارز دیجیتال را بشناسید
 2. از متغیر هایی همچون عرضه و تقاضا و ارزش کل آگاه باشید

بعد از مشخص شدن و انتخاب ارز دیجیتالی مورد نظر خود ، برای سرمایه گذاری باید شیوه نگهداری از سرمایه خود را نیز بیاموزید .

توجه داشته باشید که برای نگهداری از ارزهای دیجیتال می توانید از کیف پول های  الکترونیکی استفاده کنید . و با شناختی که از تلفن همراه و یا رایانه خود دارید و همین طور صرافی که از آن خرید را انجام می دهید ، یک کیف پول مناسب را خریداری کنید .

خرید و فروش ارزهای دیجیتالی

در ابتدا با شیوه خرید و فروش ارز دیجیتالی آشنا شوید ارزهای دیجیتالی به طرق مختلفی برای خرید و فروش عرضه می شوند مانند :

 1. به صورت حضوری
 2. خرید از افراد قابل اعتماد
 3. خرید از صرافی ها

صرافی ها شبکه هایی هستند که از طرف خود شروع به خرید و فروش ارزهای دیجیتالی می کنند و به عنوان واسطه شرایط لازم را برای خرید و فروش ایجاد می کنند .

برای این که بهتر با ارزهای دیجیتالی آشنا شوید به سایتهای صرافی ایرانی بروید و مقداری بیت کوین را خریداری کنید .

این نکته مهم را به یاد داشته باشید قبل از این که اقدام به خرید از صرافی کنید اول در مورد آنها تحقیقات لازم را انجام دهید و از اصلی بودن آنها مطمئن شوید سپس اقدام به خرید نمایید .

میانگین ساختن میزان سرمایه گذاری (DCA )

برای خرید عجله نکنید به یکباره تمام بودجه ای را که برای سرمایه گذاری در نظر گرفته‌اید را برای خرید یک ارز دیجیتالی خاص هزینه نکنید .

سعی کنید که بودجه ای را که برای سرمایه گذاری در نظر دارید را به چند قسمت تقسیم کنید . و هر قسمت آن را در مدت زمان طولانی و با فاصله های مشخص و در زمان معین و روز خاصی از هفته اقدام به خرید نمایید . این کار باعث می شود که نوسانات بازار کم شود .

میزان سرمایه گذاری ارز دیجیتال

سرمایه گذاری در بازار ارز های دیجیتال ، مثل هر بازار دیگری که در آن معاملات انجام می شود . دارای نوسانات و ریسک پذیری زیادی می باشد . با سرمایه‌گذاری در این بازار می توانیم دارایی خود را چندین برابر کنید و یا این که در یک لحظه ارزش دارایی شما پایین بیاید .

یکی از مهم ترین قسمت های سرمایه گذاری در ارز دیجیتال این است که مشخص کنید که چه بودجه ای را برای این کار اختصاص داده‌اید . و هرگز بدون فکر و با حجم بالایی از دارایی خود هیچ معامله انجام ندهید . سرمایه خود را تقسیم بندی کنید و مقداری از آن را به یک معامله خاص اختصاص دهید .

این را در نظر داشته باشید که بودجه معاملاتی شما ، سرمایه است که می خواهید با آن وارد یک معامله شوید ، نه مقدار بودجه ای که به عنوان یک ارز دیجیتال خاص دارید .

نکته : سرمایه گذاری در هر بازاری دارای ریسک نوسانات زیادی است ، پس توجه داشته باشید که بودجه ای را که می خواهید وارد این بازار کنید به گونه ای باشد که با از دست دادن آن هیچ آسیبی به زندگی شما وارد نشود .

و به هیچ عنوان با وام یا قرض گرفتن از دیگران وارد این بازار نشوید .

مزیت های سرمایه گذاری ارز دیجیتال

از مزیتهای سرمایه‌گذاری در این بازار می‌توان به این اشاره کرد که :

 1. دولت ها هیچ گونه دخالتی در کنترل آنها ندارد
 2. محفوظ بودن در مقابل هکر ها
 3. دسترسی به این رمز ارز ها فقط توسط مالک آن امکان پذیر می باشد .

خرید و فروش ارز دیجیتال

 خرید و فروش در این بازار ها به دو شیوه صورت می گیرد:

 • اسپات :

 •   که به معاملاتی گفته می شود که زمانی که پول را پرداخت می کنید کالای مورد نظر را نیز دریافت می کنید .
 •  
 • فیوچرز :

 • به معامله های گفته می‌شود که میان دو نفر است و پس از خرید ارز مبلغی به عنوان پیش ‌پرداخت یا وجه تضمینی پرداخت می شود ، ولی پول و کالا در تاریخ مشخص شده در قرارداد ، معامله می شود .

این بازار همانطور که در حال رشد است ممکن است ریزش هم داشته باشد اما از مهم ترین ریسک های معامله در این بازارها ، صرافی ها هستند .

البته باید بدانید که دونوع صرافی در این حوزه فعالیت دارند : صرافی های داخلی و صرافی های خارجی .

صرافی هایی که در داخل ایران فعالیت می کنند نسبت به صرافی های خارجی کارمزد بیشتری دریافت می‌کنند و سعی دارند که شرایط امنی را برای معاملات در این بازار فراهم کنند .

البته بعضی از کاربران نیز ترجیح می دهند از صرافی های خارجی برای معاملات خود استفاده کنند . برای این کار باید حتما توجه داشته باشید که حتما از vps کشورهای خارجی استفاده کنید .

چرا که به دلیل تحریم های ایران ، اگر از اینترنت ایران وارد این صرافی ها شوید دارایی شما مسدود می شود .

چگونگی مدیریت ریسک سرمایه در سرمایه گذاری ارزدیجیتال 

اولین گام برای ورود به بازار سرمایه یادگیری مدیریت سرمایه است . در غیر این صورت ممکن است که با ضرر های سنگین مواجه شوید .

البته این اصل برای هر بازار معاملاتی صدق می کند و این امر در سرمایه گذاری در بازار فیوچرز اهمیت زیادی دارد .

به هیچ عنوان از تمام سرمایه خود برای خرید استفاده نکنید و:

 1. همیشه در پرتفوی خود دلار ذخیره داشته باشید
 2. به صورت پله ای خرید کنید
 3. مقدار ریسک حساب خود را مشخص کنید .

یعنی این که روی چند درصد از بودجه که دارید می خواهید ریسک کنید . قانونی با نام دو درصد در دنیای امور مالی وجود دارد که به این معناست که شما بیش از ۲ درصد سرمایه خود را نمی توانید به خطر بیندازید که البته این قانون مناسب بازار ارزهای دیجیتال نیست .

ولی ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر قصد دارید به صورت فعال در این بازار حضور داشته باشید . و یا این که مبتدی هستید محتاط‌ تر پیش بروید و فقط روی یک درصد از سرمایه خود را ریسک کنید .

فرصت سرمایه‌گذاری در بازار ارز  دیجیتال

در این بازارها زمان اهمیت فراوانی دارد به همین دلیل باید به سرعت تصمیم گیری کنید و وارد عمل شوید.

سپرده گذاری

برنامه های defi   یا امور مالی غیر متمرکز ، که یک روش جایگزین مناسب برای تمام خدمات مالی است که ارائه می شود . و شامل : سپرده گذاری ،  پرداخت ، سرمایه گذاری ، وام دهی ، اعتبار دهی ، تبادل تجارت و بیمه میشود .

یکی از شیوه های کسب سود دارایی ارزهای دیجیتال سپرده گذاری است . در این روش می توان توکن های خود را به عنوان وثیقه در یک پروتکل  قفل کنید با این کار شما در تایید معاملات نقش دارید و سود دریافت می کنید و هر چه تعداد  توکن های شما بیشتر باشد احتمال این که سود بیشتری دریافت کنید بیشتر است .

سود مرکب

هرچه زمان بیشتری از سرمایه گذاری شما گذشته باشد سود بیشتری نصیب شما می شود سود مرکب موقعی به خوبی مشخص می شود که چند بار خرید و فروش را تکرار کنید و البته از همان اول سود زیاد نخواهد بود اما گذشت زمان و بعضی موارد می تواند این سود را زیاد کند.

شرکت در عرضه های اولیه

قیمت توکن در عرضه اول بسیار کمتر از قیمت واقعی آن است ، و این بهترین زمان برای سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال می باشد .

درآمدزایی از بازی ها

در بازی های  بلاک چین به بازیکن ها به جای زمان و موقعیتی که در بازی به دست می آورند پاداش داده می شود . و این به صورتی است که در برخی موارد این کار به صورت یک شغل برای کاربران در نظر گرفته می شود .

این بازی ها به صورت آنلاین می باشد و به کاربران اجازه داده می شود که به واسطه فروش وسایلی که در طول بازی به دست می‌آورند ارز دیجیتال را به عنوان پاداش به دست آورند .

اهمیت مشاوره سرمایه گذاری ارز دیجیتال

در بازار ارزهای دیجیتال قوانین وجود دارد . که در هر کشور نیز متفاوت است برای ورود به این بازار ها بهتر است که از یک مشاور که در زمینه سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال تخصص دارد کمک بگیرید ، تا از استرس خود کم کنید

و به بهترین شکل ممکن وارد بازار سرمایه گذاری ارز دیجیتال شوید و یک سرمایه گذاری موفق داشته باشید که سود دهی خوبی دارد .

چگونه ارز کاردانو بخریم در سال 2022