مشاوره ارز دیجیتال به زبان ساده

ما در سایت مدرن سرمایه تلاش می کنیم تا مطالبی مفید درخصوص ارز های دیجیتال به شما ارائه دهیم . در این مقاله که درباره ، مشاوره ارز دیجیتال به زبان ساده با ما همراه باشید .

قیمت ارز های دیجیتال را در این صفحه ببینید.

 مشاوره ارز دیجیتال به زبان ساده

 برای بررسی مشاوره ارز دیجیتال به زبان ساده ، در ابتدا باید یک معرفی از ارز دیجیتال داشته باشیم . برای عصری که ما درآن زندگی می کنیم و زندگی نسبتاً هوشمند و دیجیتالی می باشد.

مثل: پیام های تلفن و یا امواج تلویزیون و یا انتقال وجوه ازطریق تلفن های همراه از یک حساب به حساب دیگر یعنی دیجیتالی‌ شدن .

حالا تصور این را داشته باشید که ، همین وجوه به صورت فیزیکی موجود نباشد و موجودیت آنها در دنیای دیجیتالی باشد . البته با تمامی خواصی که پول های فیزیکی مثل : ریال ، دلار و یورو دارند .

در دنیای امروز به این پول های دیجیتالی رمز ارز یا ارزهای رمز گذاری شده و یا با نام لاتین ، کریپتو کارنسی CRYPTO CURRENCY  شناخته شده‌اند . و باید بدانید برخی‌ها آن را به اشتباه ، ارز دیجیتالی می نامند .

و این به این دلیل است که این ارزها از کدهای یک و صفر استفاده می کنند و اصطلاح درست آن ، همان رمز ارز و یا ارزهای رمز گذاری شده است .

اگر میخواهید بدانید که چگونه بیت کوین بخریم ، این محتوا را بخوانید.


 خصوصیات ارز دیجیتال

از خصوصیاتی که می توان برای این ارزها گفت :

  1. امنیت بسیار زیادی که دارند
  2. و غیرمتمرکز بودن آنها است .

به دلیل این که رمزگذاری شده اند ، از امنیت بسیار زیادی برخوردار هستند و امکان جعل در آنها وجود ندارد . و غیرمتمرکز بودن آن باعث می شود ، تا از طرف هیچ مرجع متمرکزی مثل : بانک ها و یا دولت ها نظارت و کنترل نمی شوند .

بهتر است بدانید برخی از مشتریان ارزهای دیجیتالی توانایی بررسی صحت معاملات را دارند که به آنها ، نود (NOD)  و یا گروه گفته می شود .

و بدون این که نیازی به بانک و یا دولتی داشته باشید می‌تواند بین دو نفر(P2P) پرداخت مستقیم انجام دهد .

ارزهای رمزنگاری شده از فناوری بلاک چین ، که یک سیستم غیر متمرکز به شمار می آید استفاده می کنند .

ارزهای رمزنگاری شده مانند : کسب و کار های دیجیتالی که بر بستر اینترنت است ، بر بستر بلاک چین کار می کنند .

توجه : بلاک چین یک شبکه رایانه‌ای می باشد وهر ارز دیجیتالی یک بلاک چین مختص به خود را دارد .

و به  ارزهایی که از بلاک چین ارزهای دیگر استفاده می کنند توکن می گویند .

پس نتیجه می گیریم که : ارزها ، بلاک چین مختص به خود را دارند .ولی توکن ها ، از بلاک چین دیگر ارزها استفاده می کنند .

قانونی بودن ارز دیجیتال در ایران

به دلیل  نو ظهور بودن ارزهای دیجیتال در بیشتر کشورها به دلیل نبود زیرساخت های مناسب به رسمیت شناخته نمی شوند .

و ایران نیز از این موضوع مستثنی نمی باشد ، ولی بر طبق  گزارشات و نظر برخی مسئولین در یکی دو سال اخیر نهادهای اجرایی  و قانون گذار درباره فضای ارز دیجیتا‏لی رویکرد تازه دارند  و فعالیت در برخی از قسمت های ارز دیجتالی مثل استخراج رمز ارز ها در ایران ، قانونی  به شمار می رود .

و بر طبق این گزارشات ، در سال ۱۳۹۹ نیز استفاده از بیت کوین برای واردات ، با ابلاغ تصویب نامه هیات وزیران مجاز است .

 سوال مهم) فارکس را از کجا شروع کنیم؟


 استخراج ارزهای دیجیتالی یعنی چه

در این قسمت از مقاله ی مشاور ارز دیجیتال به زبان ساده می خواهیم در رابطه با استخراج صحبت کنیم. البته اصطلاح استخراج برای ارزهای دیجیتال گمراه کننده می باشد . چرا که استخراج به معنی این که چیزی را از جای خارج کردن است . در حالی که شما ارزهای دیجیتال را پیدا نمی کنید . بلکه در طول یک ساخت و ساز پیچیده به امنیت شبکه بلاک چین هم  کمک می کنید .

هنگامی که  ساخت و ساز و پروکسی یک بلاک به اتمام می رسد . و در اصطلاح آن بلاک استخراج می شود ، یعنی کسی موفق به پروکسی و یا پردازش آن بلاک شده است . و پاداشی که از آن بلاک نصیب شخص می شود همان ارز دیجیتالی می باشد .

 خرید و فروش ارزهای دیجیتالی چگونه است

برای خرید و فروش ارزهای  دیجیتالی ، باید در صرافی مورد نظر خود ثبت نام کرده و پس از احراز هویت ، در آن صرافی شما می توانید شروع به خرید و فروش کنید .

نکته: توجه داشته باشید که قیمت رمز ارزها بر طبق میزان عرضه و تقاضا می باشد ، به همین دلیل با تغییر تقاضاها قیمت ارز ها نیز تغییر می کند . پس سعی کنید ابتدا محرک های اصلی قیمت رمز ارزها را پیدا کنید . کیف پول ارز دیجیتال 

برای این که بتوانید در بازار ارزهای دیجیتال شروع به معامله کنید نیاز به یک پول الکترونیکی دارید . که آن را می توانید از همان صرافی که در آن نام نویسی کرده اید نیز خریداری کنید .

این کیف پول ها نرم افزارهایی هستند که توسط آنها شما می توانید ارزهای دیجیتالی خود را ارسال و یا دریافت کنید. و در دو نوع عرضه می شود :

1- سخت افزاری

2- نرم افزاری

 نکته مهم : کلید خصوصی این کیف ها که فقط مخصوص کیف پول شما است ، یک کد می باشد و رقم های آن باید با کلید عمومی مطابقت داشته باشد ، تا بتوانید پول خود را خرج کنید .

  • کلید عمومی مثل شماره کارت بانکی است .
  • و کلید خصوصی مثل رمز عابر بانک است .

توجه داشته باشید : که به هیچ عنوان کلید خصوصی خود را گم نکنید و یا این که آن را به دیگران بگویید ، چرا که دیگر نمی توانید به کیف پول ، ارزهای دیجیتالی خود دسترسی پیدا کنید .

پیشنهاد ما به شما استفاده از کیف پول های سخت افزاری می باشد زیرا امنیت بیشتری دارند . البته قیمت آنها نسبت به کیف پول های نرم افزاری بالاتر می باشد ، ولی ارزش این قیمت در ازای امنیت بالای آن است .

با مفهوم ماشین حساب ارز های دیجیتال آشنایی دارید؟ شما را به خواندن محتوای مرتبط از سایت مدرن سرمایه دعوت میکنیم ، روی لینک زیر کلیک کنید؛ ماشین حساب ارز دیجیتال


 بیت کوین چیست

اولین ارز دیجیتالی و یا بهتر بگوییم ، ارز رمزگذاری شده است که بر مبنای بلاک چین است که می توان آن را پول دیجیتالی نامید و جزء پرطرفدارترین ارز رمز گذاری شده می باشد .

 راهنمای بیت کوین

با استفاده از ارزهای دیجیتالی می توانید کالاهای مورد نظر خود را از طریق اینترنت ، خرید کنید و به وسیله رمز ارزها نیز پرداخت کنید .

از مهم ترین ویژگی های این ارزها می توان :

  1. به امنیت بسیار بالایشان اشاره کرد .
  2. ویژگی با ارزشی دیگری که می توان نام برد غیرمتمرکز بودن آن است .
  3. توسط هیچ ارگان و یا دولتی کنترل نمی شود .

 

نکته: غیرمتمرکز بودن به معنی این که قدرت این ارز ها ، در میان افراد و در شبکه تقسیم شده است .

و دلیلی که باعث با ارزش بودن آن شده است ، گذر زمان و یا بالا رفتن قیمت ها می باشد .

معاملات بیت کوین بسیار شفاف هستند ولی دقت کنید ، که هر معامله باید در شبکه قابل دیدن و مشخص باشد . و با انجام یک معامله هرکسی می تواند هویت افراد را تایید کند .

به دلیل محبوبیت  فراوان این رمز ارز در دنیا در تعدادی از کشورها دستگاه های خودپرداز بیت کوین موجود است .

 قانون استفاده از رمز ارزها

بعضی از کشورها استفاده از آن را مجاز می دانند ولی در بسیاری از کشورها به دلیل نبود زیرساخت غیرقانونی می باشد . در کشور ما نیز بنا به مصوبات سال ۱۳۹۹ استفاده از آن در حال بررسی می باشد .

 چرا ارز دیجیتال با ارزش است در سال 2022