چگونه ارز دیجیتال ایجاد کنیم

ما در سایت مدرن سرمایه تلاش می کنیم تا مطالبی مفید درخصوص ارز های دیجیتال به شما ارائه دهیم در این مقاله که درباره ،  چگونه ارز دیجیتال ایجاد کنیم ، نحوه ساخت ارز دیجیتال را بگوییم با ما همراه باشید .

قبل از خواندن ادامه ی مطلب و فهمیدن طریقه ی ایجاد ارز دیجیتال ، بهتر است با مفهوم ماشین حساب ارز دیجیتال آشنا شوید.

 

 

چگونه ارز دیجیتال ایجاد کنیم؟

شاید این سوال تعداد زیادی از شما عزیزان باشد چگونه می شود ارز دیجیتال مختص به خود را ایجاد کنیم . در این مقاله به طور خلاصه و ساده چگونگی ساخت ارز دیجیتال را بیان می کنیم .

ارز های دیجیتالی یا رمز ارز ها ارز های رمزنگاری شده ای هستند که بر پایه بلاک چین فعالیت می کنند و غیر متمرکز هستند  .

که این ویژگی کمک می کند تا زیره سلطه هیچ دولت و یا موسسه خاصی نباشد . و اولین رمز ارزی که به وجود آمد و به دنیا معرفی شد بیت کوین بود که در سالهای ۲۰۰۸ تا ۲۰۰۹ وارد بازار ارز های دیجیتالی شد و با عنوان پادشاه رمز ارز ها نیز معروف می باشد . و به همین دلیل به جز بیت کوین به دیگر رمزارز ها آلت کوین می گویند .

 

برای این که بتوانید  ارز دیجیتال منحصر به فرد خود را ایجاد کنید می توانید به  دو طریق عمل کنید :

۱- ایجاد کوین kopen

۲- ایجاد توکن token

کوین ها بلاک چین مخصوص به خود را دارند و توکن ها بر پایه بلاک چین های دیگر ساخته می شود . برای درست کردن و یا استخراج کوین باید از کامپیوتر های بزرگ و پر قدرت و بسیار هوشمند استفاده کنید .

که البته وقت و هزینه زیادی را باید برای آن صرف کرد ، ولی ساخت توکن ها کمی ساده تر می باشد و شما می توانید  توکن ایجاد شده را سفارشی سازی  کنید . و با توجه به این که توکن ها بر پایه بلاک چین های دیگر ساخته می شود هر توکن قسمتی از یک پروژه ویژه با عملکرد متفاوت می باشد .

 

مقایسه استخراج کوین و ایجاد توکن ارز دیجیتال

برای این که بهتر بتوانید کوین ها و توکن ها را بشناسید به ویژگی های هر کدام از آنها توجه کنید .

 ویژگی کوین ها

۱- شما باید حتماً دارای مهارت کدنویسی و دانش بلاک چین را داشته باشید .

۲- برای این که بتوانید یک بلاک چین منحصر بسازید باید حتما وقت و هزینه زیادی را صرف کنید .

۳- هر کوین یک بلاک چین مخصوص به خود را دارند .

 ویژگی توکن ها

۱- برای ساخت توکن ها می توان از بلاک چین های دیگر استفاده کرد .

۲- ساخت و توسعه آن بسیار  آسان است .

۳- وب سایت و ابزار های متفاوتی برای ساخت  توکن وجود دارد .

 

آموزش ساخت ارز دیجیتال – راهکار هایی برای ساخت ارز دیجیتال

برای این که بتوانید ارز دیجیتالی خود را بسازید به موارد زیر توجه کنید :

سعی کنید شبکه بلاک چین معتبری را برای ساخت توکن خود انتخاب کنید  . این کار برای  شما این امکان را فراهم می سازد تا سفارشی سازی ساخت و قرارداد های هوشمند را انجام دهید .

از جمله این بلاک چین ها می توان به اتریوم ، بایننس و سولانا اشاره کرد . شما هم چنین می توانید از ساید چین ها برای این منظور استفاده کنید . ساید چین ها  متکی به شبکه های بلاک چین بزرگ هستند و می توانند امکان سفارشی سازی را بیشتر کنند .

از جمله آنها می توان به پلتفرم پالیگان اشاره کرد که یکی از زنجیره های جانبی بلاک چین اتریوم می باشد . و می تواند کاربردی همانند :

  1. بلاک چین ولی با هزینه کمتر و سرعت بیشتری به شما ارائه دهد .
  2. ابزار های آماده ای موجود هستند که شما می توانید با کمک آن ها تو کن خود را با قوانین و پارامتر های دلخواه خود بسازید .
  3.  

 کاربرد رمز ارز شما چیست

در نظر داشته باشید که رمز ارزی را که می خواهید ایجاد کنید باید چه کاربردی داشته باشد :

  1. به عنوان یک کلید برای رسیدن به خدمات دیگر است
  2. به عنوان گواهی سرمایه گذاری برای سهام و یا دارایی های دیگر مالی؟

 

 اصول اقتصادی توکن خود را طراحی کنید

اصول اقتصادی حاکم بر ارز دیجیتال یا همان توکنومیک باید دارای ویژگی های مشخصی مثل  :

  1. سقف عرضه
  2.  
  3. روش توزیع قیمت گذاری اولیه باشد. و اگر شما نتوانید آن را به درستی طراحی کنید امکان شکست ایده شما از ساخت یک ارز دیجیتال بسیار زیاد است .

 سازگاری پروژه مورد نظر با چارچوب های نظارتی

توجه داشته باشید که در کشورهای مختلف دنیا قوانین و مقرراتی است به خصوص درباره استفاده از ارز های دیجیتال وجود دارد و در برخی از کشور ها نیز استفاده از آنها غیر قانونی می باشد ، پس هنگام عرضه توکن و یا کوین خود به بازار سعی کنید حتما منطبق بر قانون و مقررات باشد .

بیشتر بلاک چین ها از ساختار اجماع  اثبات سهام استفاده می کنند . چرا که علاوه بر آن که انواع متفاوتی دارند ، نیاز کمتری به زیرساخت‌ های سخت افزاری دارد .

علاوه بر اثبات سهام می‌توانید از ساختار اجماع اثبات کار نیز استفاده کنید  . که البته بسیاری بر این عقیده اند این یک روش  امن تر می باشد .

به هر جهت حفظ این ساختار ها بسیار پرهزینه است و با محیط زیست نیز سازگاری کمی دارد .

 طراحی معماری بلاک چین

هر بلاک چین اجازه اینکه هر فردی بتواند در اجرای کوه ها و یا درستی تراکنش ها شرکت کند را نمی دهد.

البته دقت کنید که بلاک چین ها در چهار نوع : – عمومی – خصوصی – مجوز دار و بدون مجوز وجود دارند . و این که شما کدام را انتخاب می کنید بسته به  کوین و  پروژه شما دارد . مثلاً یک شرکت امکان دارد یک بلاک چین خصوصی را انتخاب کند تا راحت تر بتواند آن را کنترل کند .

توجه : البته این ها زمانی برای شما لازم است که بخواهید یک کوین را استخراج کنید .

 

آغاز توسعه بلاک چین

سعی کنید برای ساخت و آغاز به کار بلاک چین خود حتما از یک گروه متخصص در این زمینه درخواست به هم کاری کنید و در ابتدا سعی کنید این کار را در محیط آزمایشی انجام دهید ، چرا که بعد از انجام و طراحی بلاک چین ایجاد تغییرات در آن بسیار دشوار است .

 رمز ارز و کد آن را حسابرسی کنید

برای این که بتوانید از هر گونه آسیب به بلاک چین و رمز ارز آن جلوگیری کنید،  باید آن را مورد حسابرسی قرار دهید  . و پس از آن نتایج را انتشار دهید و آنها را نیز به کار بگیرید . چرا که باعث می شود که هم  شما احساس رضایت و   آسودگی کنید و هم برای سرمایه گذارن احتمال ضرر زیان کم شود .

 موارد قانونی را دوباره چک کنید

هنگامی که بلاک چین را راه‌ اندازی کرده‌ اید و خود را آماده برای ساخت یک ارز دیجیتال کرده اید حتما باید با یک مشاور حقوقی صحبت کنید و تمامی مجوزهای لازم برای این کار را دریافت کنید .

 ارز دیجیتال خود را بسازید

بهترین روش برای ساخت ارز های دیجیتالی  ،کوین و یا توکن و انتشار آنها به این بستگی دارد که شما از چه نوع  توکنومیکی استفاده می کنید .

مثلاً توکن ها از طریق یک قرارداد هوشمند و دارای سقف عرضه به صورت یکجا صادر می شوند  . ولی کوین ها کم کم ، و در زمانی که ماینر بلاک چین را اعتبار سنجی می کند واحد آن ساخته و صادر می شوند .

 

نکته پایانی چگونه ارز دیجیتال بسازیم

امیدواریم مطالبی که در این مقاله در زمینه ی چگونه ارز دیجیتال ایجاد کنیم؟ برای شما گفته شد مفید واقع شود . با دیگر مطالب وب سایت مدرن سرمایه همراه باشید

ماشین حساب ارز دیجیتال