ما در سایت مدرن سرمایه تلاش می کنیم تا مطالبی مفید درخصوص ارز های دیجیتال به شما ارائه دهیم در این مقاله که درباره ،  ماشین حساب ارز دیجیتال می باشد با ما همراه باشید .

ماشین حساب ارز دیجیتال

ماشین حساب ارز دیجیتال ،  همان گونه که می دانید برای استخراج ارز های دیجیتال باید از دستگاه‌ های ماینر استفاده کنید . این دستگاه ها به خاطر این که در حال پردازش های زیادی هستند برق زیادی را نیز  مصرف می‌کنند و البته به دلیل داشتن فن و سیستم خنک کننده ، دستگاه از سر و صدای زیادی برخور دار است  . با توجه به ارز های متفاوت و زیادی که وجود دارد دستگاه های ماینر نیز متنوع هستند  . و هر کدام میزان مصرف برق و سر و صدای متفاوتی دارند  . شما قبل از اقدام به تهیه این دستگاه ها با کمی تحقیق می توانید بهترین نوع آن را انتخاب کنید .

با استفاده از این دستگاه ها شما می توانید محاسبات درآمد ماینر خود را با توجه به قیمت  ارز و قیمت دلار انجام دهید . و فقط کافی است اطلاعات لازم را در دستگاه وارد کنید ، سپس می تواند درآمد حدودی شما را به همراه میزان مصرف برق و هزینه کارمزد استخراج را برای شما به راحتی حساب کند .

اگر تصویر زیر را صفحه نمایش ماشین حساب خود در نظر بگیرید برای کار با آن به روش زیر عمل کنید :

آموزش کار با ماشین حساب ارز دیجیتال

 بخش اول:

برای کار با دستگاه ابتدا نوع دستگاه خود را وارد کنید این کار را با کلیک بر روی گزینه انتخاب دستگاه که گزینه یک می باشد می توانید انجام دهید و اگر نام  ماینر  شما در لیست دستگاه وجود نداشت می توانید به قسمت نظرات بروید و نام ماینر خود را وارد کنید .

  بخش دوم:

بعد از انتخاب دستگاه باید رمز ارز مورد نظر خود را وارد کنید توجه کنید که هزینه استخراج ، بیت کوین و دوج کوین با هم یکسان نیست ، و باید بعد از انتخاب دستگاه نوع ارز مورد نظر را وارد کنید .

نکته: در این قسمت تمامی رمز ارز ها برای شما نمایش داده می شود پس در انتخاب رمز ارز مناسب با دستگاه خود دقت کنید .

 بخش سوم:

در قسمت بعد شما می توانید قیمت رمز ارز خود را  به دلار و یا به تومان حساب کنید .

 بخش چهارم:

در این قسمت  شما می توانید نرخ هش  را در کل شبکه ببینید و منظور  از هش ، همان هش ریت بیت کوین می باشد . یعنی اگر قدرت دستگاه شما ۱۱۰ تراهش  باشد این قدرت باید در قبال هش ریتی که در جدول مشاهده می کنید باید استخراج شود .

 

 بخش پنجم:

در این قسمت شما پاداش استخراج هر بلاک را می بینید و همان طور که می دانید این پاداش در هاوینگ بیت کوین هر چهار سال یک بار نصف می شود .

 بخش ششم:

قسمت بعد آشنایی با سختی شبکه بیت کوین است  . اگر می خواهید  از مقدار سختی شبکه بیت کوین آگاهی داشته باشید در قسمت انتخاب رمز ارز نام رمز ارز خود را انتخاب کنید  ، البته توجه داشته باشید در این قسمت تنها می توانید از سختی شبکه دیگر رمز ارز ها نیز آگاه شوید .

  بخش هفتم:

در این قسمت مدت زمانی را که هر  بلاک برای استخراج نیاز دارد نمایش داده می شود .

 بخش هشتم:

در این قسمت شما می توانید  از الگوریتمی که ارز دیجیتال مورد نظرتان دارد آگاه شوید .

نکته: شما می توانید با انتخاب رمز ارز مورد نظر به راحتی از الگوریتم آن آگاه شوید .

 بخش نهم:

این قسمت برای آگاهی شما از حجم بازار رمز ارز مورد نظرتان طراحی شده است . و باید به این توجه داشته باشید که حجم بازار با توجه به اطلاعات وارد شده در زمان های مختلف تغییر می کند .

 بخش دهم:

در این قسمت بعد از انتخاب دستگاه مورد نظر شما هش ریت متعلق به دستگاه هک می شود . هش ریت به طور خودکار انتخاب می شود ولی شما می توانید در صورت تمایل هش ریت را تغییر دهید . برای این کار بر روی قسمت TH/S  کلیک کنید . سپس واحد های اندازه گیری برای شما نشان داده  می شود .

 بخش یازدهم:

در این قسمت شما می توانید میزان   مصرف برق  دستگاه خود را ببینید . این قسمت زمانی که شما دستگاه خود را انتخاب می کنید به طور خودکار پر می شود  ولی در صورت تمایل همانند قسمت قبل می‌توانید آن را تغییر دهید .

 بخش دوازدهم:

در این قسمت شما باید دقت بیشتری داشته باشید . و باید تحقیق کنید که از چه نوع برقی برای دستگاه استفاده می کنید . مثلاً اگر از برق صنعتی استفاده می کنید گزینه برق صنعتی را انتخاب کنید .

و دستگاه هزینه برق را با توجه به آن محاسبه می کند  و اگر شما از برق رایگان استفاده می کنید باید گزینه سایر را انتخاب کنید تا هزینه برق در دستگاه محاسبه نشود .

 بخش سیزدهم:

در این بخش شما میزان کارمزد ی را که با توجه به استخری که در آن ثبت نام کرده اید را وارد  کنید . و بعد از آن کارمزد به طور خودکار محاسبه می شود و شما می توانید نتایج را در قسمت چپ ببینید .

 بخش چهاردهم:

در قسمت چهاردهم شما می توانید در آمد ماهیانه و سود خالص خود را محاسبه کنید که هم به صورت دلار به هم به صورت تومان برای شما نمایش داده می شود .

 قسمت پانزدهم:

اینجا شما می توانید به طور کامل هزینه ها را حساب کنید و اگر قرار بود بدون دستگاه ماشین حساب ارز دیجیتال اقدام به حساب کردن درآمد خود کنید ، نمی توانستید آنها را به صورت کامل محاسبه کنید ولی با این دستگاه به طور ریز برای شما محاسبه و نمایش داده می شود .

 قسمت شانزدهم:

شما می توانید در این قسمت نرخ دلار را ببینید و به این توجه داشته باشید که نرخ دلار با تتر متفاوت است و هم چنین امکان دارد نرخ دلار با قیمت آن در بازار آزاد کمی متفاوت باشد .

 

 ماشین حساب ارز دیجیتال و تبدیل دلار به تومان

ماشین حساب ارز دیجیتال ،برای این که درآمد خود را به تومان محاسبه کنید حتما لازم نیست که ماشین حساب داشته باشید چرا که فقط کافی است قیمت دلار را در بازار های آزاد بدانید و آن را به تومان محاسبه کنید .

 ماشین حساب ارز دیجیتال در موبایل

شما می توانید با استفاده از موبایل وارد سایت ما شوید و در آنجا با استفاده از سیستم عامل این سایت وارد ماشین حساب ارز دیجیتال  شوید و از آن استفاده کنید .

 ماشین حساب ارز دیجیتال زی کش

ماشین حساب ارز دیجیتال ، این ارز ( زی کش ) مانند اتریوم و بیت کوین بلاک چین مخصوص به خود را دارد و به صورت POW  کار می کنند  . زمان استخراج ، ماینر ها تراکنش ها را تایید می کنند و تراکنش های آن توسط همه اعضا باید تایید شود . و بعد به وسیله ماینر ها در بلاک قرار داده  می شود این ارز در مدت زمان بسیار کمی که حدود یک و نیم دقیقه  است استخراج می شود و در هر یک و نیم دقیقه ، دو و نیم واحد ارز دیجیتالی زی کش استخراج می شود . و به استخراج کنندگان نیز پاداش تعلق می گیرد .

در صورتی که در ماشین حساب ارز دیجیتال در قسمت انتخاب ارز ، نام این رمز ارز را وارد نموده اید به راحتی می توانید اطلاعاتی را از سختی شبکه استخراج این رمز ارز کسب کنید .

در ضمن شما می توانید با انتخاب یک ماینر به آسانی در قسمت ماشین حساب آن در آمد ماینر مورد نظر را مشاهده کنید و  هم چنین  هر ماینر مطابق با قدرت و هم چنین مصرف برق آنها با هم متفاوت هستند .

نکته  : الگوریتم استخراج زی کشEQULHASH  است  و با استفاده از دستگاه هایی که این الگوریتم را پشتیبانی می کند  به راحتی می‌توانید این رمز ارز را استخراج کنند ماینر های که می توانید از آنها برای استخراج زی کش استفاده کنید عبارتند از :

Bitmain-antminer.z15

Innosilicon-a9-zmaster

ماشین حساب ارز دیجیتال اتریوم

ماشین حساب ارز دیجیتال اتریم ، این رمز ارز طرفداران زیادی دارد و یکی از رمز ارز های آینده دار محسوب می شود . الگوریتم این رمز استethash   است .

شما می توانید با استفاده از دستگاه هایی که از این الگوریتم  حمایت می‌کنند برای استخراج آن اقدام کنید . البته بیشتر ماینر ها برای استخراج این رمز ارز از  ریگ ماینینگ استفاده می کنند .

چرا که نسبت به دیگر دستگاه های ماینر بسیار  با صرفه می باشد با استفاده از  دستگاه های استخراج زمان استخراج بلاک حدود ۱۳ ثانیه می باشد و2/3 واحد پاداش برای استخراج هر بلاک به شما اعطا می شود .

نکته: ریگ ماینینگ ها مانند کامپیوتر های معمولی هستند که کمی با آن ها متفاوت است . و این تفاوت در تعداد کاراکتر های گرافیکی بیشتر ریگ ماینینگ ها می باشد . برای استخراج اتریومgpu   قدرتمند نیاز است .

در اینجا به شما چند دستگاه ماینر را پیشنهاد می کنیم که قادر به استخراج اتریوم می باشد .

Innosilicon-a11-pro

Innosilicon-a01-prot

Jasminer.x4-1u

نکته: بهتر است بدانید که ماینر هایی که به شما معرفی کرده ایم می توانید به غیر از  اتریوم برای استخراج دیگر رمز ارز ها نیز استفاده کنید .

 شناخت دستگاه های ماینر

برای این که درک بهتری از یک دستگاه ماینر داشته باشید بهتر است با اجزای تشکیل دهنده آن آشنا شوید که عبارتند از ۱:-هش برد ۲- کنترل برد ۳- منبع تغذیه ۴- سیستم خنک کننده ۵- اتصالات  ۶- لوازم جانبی

۱-هش برد ها : برد های پردازشی  هستند هر دستگاه استخراج  ، از تعدادی هش برد  درست شده که مجموعه آنها یک قدرت پردازش را درست می کنند  ، که به آن هش ریت  گفته می شود . و هرچه هش ریت  یک دستگاه بیشتر باشد قدرت آن نیز بیشتر است .

۲- کنترل برد : وظیفه کنترل دستگاه ماینر را دارد و تمامی قسمت های یک ماینر به کنترل برد اتصال دارد . و این کنترل برد است که به قسمت های دیگر دستور می دهد .

این قسمت ها بیشتر در  معرض خرابی هستند و چنان چه پردازنده های آن آسیب دیده باشد قابل تعمیر می باشد و در غیر این صورت باید یک کنترل برد جدید تهیه کنید .

۳- منبع تغذیه : قسمتی است که ماینر به واسطه آن آن روشن می شود و برای کارکرد بهتر یک ماینر حتما از پاور های مختص آن ماینر استفاده  کنید . چرا که امکان دارد با نوسانات برق دستگاه شما ما دچار مشکل شود کنترل برد نیز  آسیب ببیند .

۴- سیستم خنک کننده یا فن دستگاه ماینر : برای خنک کردن دستگاه استفاده می شود و صدای زیادی را نیز ایجاد می کند شما می توانید برای خنک کردن دستگاه به جای فن از سیستم های خنک کننده دیگری استفاده کنید تا کمی از سر و صدای ایجاد شده کم شود هر ماینر از ۲ تا ۴ فن برای خنک کردن استفاده می کند .

و البته ماینر هایی  هم که فن دارند سر و صدای بیشتری ایجاد می کنند .

۵- اتصالات دستگاه : اتصالات دستگاه  همان سیم هایی هستند که هر قسمت دستگاه را به هم وصل می کند .

۶- متعلقات اضافه : شما می توانید اضافه بردستگاه هایی که بر روی خود دستگاه می باشد لوازم جانبی دیگری را نیز بر آن اضافه کنید . مثلاً برای جلوگیری از سر و صدای آن می توانید از یک سایلنت باکس استفاده کنید تا صدای ماینر در حد قابل قبولی کم شود .

در اینجا شما را با ماشین حساب ارز دیجیتال ، و روش کار با آن آشنا شد ید . و همین طور توانستید با قسمت های مختلف یک دستگاه ماینر آشنا شوید . امیدواریم که این مقاله برای شما مثمر ثمر بوده باشد .

 

چگونه ارز دیجیتال ایجاد کنیم؟