قیمت ارز های دیجیتال

ما در سایت مدرن سرمایه تلاش می کنیم تا مطالبی مفید درخصوص ، ارز های دیجیتال به شما ارائه دهیم . در این مقاله که درباره ، قیمت ارز های دیجیتال است ، با ما همراه باشید .

مقاله ی پیشنهادی مدرن سرمایه : ماشین حساب ارز دیجیتال

قیمت ارز های دیجیتال

قیمت ارز های دیجیتالی ، همان طور که می‌دانید ارز های دیجیتالی یا همان رمز ارز ها بر پایه شبکه ای به نام بلاک چین blockchain بنا شده است . بلاک چین یک پلتفرم با ساختار منظم است . تا ضمانتی باشد ، برای درستی اطلاعات تراکنش ها ی رمز ارز ؛که بسیاری از رمز ارز ها برپایه بلاک چین طراحی شده اند .

 • ویژگی اصلی و بارز رمز ارز ها همان غیرمتمرکز بودن آنها می باشد که به واسطه آن هیچ دولت و ارگانی نمی تواند روی آنها تسلط داشته باشد . یا این که بر قیمت و نحوه اعرضه آنها نظارت داشته باشد .
 • یکی دیگر از ویژگی رمز ارز ها نوسانات زیاد قیمت آنها می باشد و این خود باعث شده تا بسیاری از افراد در سراسر دنیا جذب این بازار ها و خرید و فروش انواع متفاوت این رمز ارز ها شوند .

به همین دلیل برای آشنایی بیشتر شما در این مقاله سعی داریم تا دلایل متفاوت قیمت ارز های دیجیتال را بررسی کنیم .

 قیمت ارز های دیجیتال ( رمز ارز ها )

برای این که لحظه به لحظه از قیمت انواع رمز ارز ها اطلاع داشته باشید می توانید ، هم سایت کوین مارکت گپ مراجعه کنید و اطلاعات دقیق و لحظه ای هر رمز ارز را مشاهده کنید . و همین طور می توانید به سایت ارز سیتی مراجعه کنید و درباره قیمت انواع رمز ارز ها اطلاعاتی مفیدی را کسب کنید .

 نوسانات قیمت  ارز دیجیتال

بازار ارز های دیجیتالی از نوسانات بسیار زیادی برخوردار است . و همان گونه که امکان دارد یک رمز ارز به طور ناگهانی روند صعودی را طی کند ، به همان اندازه ممکن است به طور ناگهانی سیر نزولی را طی کند . و با کاهش شدید قیمت مواجه شود و باعث شود تا سرمایه گذاران این حوزه دچار سود و یا  زیان زیادی شوند .

ولی با تمامی این اوصاف بسیاری از اشخاص علاقه مند به سرمایه گذاری در این بازار ها می باشند .

بهتر است بدانید که  بیت کوین  که یکی از معروف ترین ارز های دیجیتالی است . به شدت بر قیمت ارز های دیگر در بازار ارز های دیجیتالی موثر است . و به غیر از آن علت های بسیار زیادی وجود دارد که باعث کاهش و یا افزایش قیمت رمز ارز ها در بازار ارز های دیجیتالی می شود .

در اینجا به سه مورد از مهم ترین آنها اشاره می‌کنیم که عبارتند از :

۱ .  اخبار اتفاقات در بازار رمز ارز ها مثلاً : این که یک رمز ارز توسط یک کشور و یا چند ارگان مورد پذیرش قرار گرفته است ، یا این که ممنوعیت استخراج فلان رمز ارز توسط یک کشور ، خود تاثیر زیادی بر افزایش و کاهش قیمت هر کدام از  رمز ارز ها می شود .

۲ .  دلیل دیگری که بر قیمت ارز های دیجیتال تاثیر می گذارد سرمایه گذاران هر رمز ارز می باشد ، تعدادی از سرمایه گذاران ارز های دیجیتالی که ممکن است میلیون ها دلار از این رمز ارز ها را داشته باشند ، به آسانی و با تبدیل این ارز های دیجیتالی به فیات بازار این ارز ها را دچار نوسانات زیادی می کنند .

۳.  دلیل سوم زمانی است که بازار ارز های دیجیتالی آسیب پذیر و از لحاظ امنیتی نفوذ پذیر می شود . قیمت ها در این بازار دچار نوسان می شود و اگر این خود مربوط به رمز ارز محبوب یعنی بیت کوین  باشد این نوسانات بسیار شدیدتر می‌شود . و این مایه دل گرمی است . چرا که تاکنون هیچ کس نتوانسته تا  این رمز ارز ها را هک کند . و بسیاری از کاربران این را یکی از مهم ترین خصوصیات بیت کوین می دانند .

ولی حتی شایعه هک کردن یک رمز ارز ، بازار ارز های دیجیتالی را دچار نوسان قیمت می کند . و اثرات منفی بر آن دارد و این موضوع توسعه دهندگان ارز های دیجیتال را در این بازار بر آن داشته تا با ارائه نرم افزار های متن باز ، که یک نسخه از کدهای نرم‌افزاری است . برای بررسی بیشتر ، در اختیار کاربران گذاشته شود .

 

 علت محبوبیت ارز های دیجیتال

علت محبوبیت رمز ارز ها در میان مردم این است که در این بازار ها و معاملات بانک ها حذف شده اند  . چرا که با نک ها خود به واسطه تورم ، سبب می‌شوند تا ارزش این رمز ارز ها کاهش یابد . و به همین دلیل هیچ ارگان ، سازمان و یا دولتی به آنها نظارت ندارد .

 • یکی از ویژگی های آنها ضد تورمی بودن این رمز ارز ها می باشد . و آنها را در میان مردم محبوب ساخته است .
 • یکی دیگر از دلایل محبوبیت این رمز ارز ها فناوری بلاک چین آنها است که بر پایه غیرمتمرکز بودن بنا شده است و این باعث شده تا توزیع تراکنش ها بسیار قابل اطمینان تر از سیستم های سنتی باشد .
 • دلیل دیگر محبوبیت این  ارز ها آینده دار بودن آنها است یعنی امکان دارد در آینده ای نه چندان دور این رمز ارز ها از طرف دولت ها و کشور ها پذیرفته شوند و سیستم گردش پولی از روش امروزی به روش دیجیتالی پیش رود .
 • و برخی دیگر نیز به دلیل نوسانات بسیار زیاد این بازار و این که به مرور زمان ارزش ارز های دیجیتالی زیاد می شوند . و به خاطر افزایش قیمت ، این ارز ها در مدت زمان طولانی برای عده زیادی محبوبیت دارند .

 سرمایه گذاری در بازار ارز های دیجیتال

مشاوران مالی در این حوزه به علت نوسانات بسیار زیاد در این بازار سرمایه گذاری در آن را پیشنهاد نمی دهند . رمز ارز ها به دلیل نوسانات زیادی که دارند و هر لحظه ارزش آنها تغییر می کند .

سرمایه گذاری بر روی آنها کمی پر ریسک می باشد ، ولی این مشخص است که در بلند مدت شامل سود زیادی می شوند .

به همین دلیل اکثر کاربران و مشاوران در این حوزه ، سرمایه‌گذاری را در این بازار برای کسانی پیشنهاد می کند که قصد سرمایه گذاری بلند مدت را دارند . که به آن هودل ارز دیجیتال و یا هولد گفته می شود .

 خرید ارز های دیجیتال صرافی ها

شما می توانید برای خرید رمز ارز ها از طریق پلتفرم همتا به همتا و با صرافی های داخلی و خارجی اقدام کنید برای خرید از صرافی های داخلی در ابتدا باید یک صرافی قابل اطمینان پیدا کنید و دقت داشته باشید که کدام صرافی به شما پیشنهاد بهتری را برای خرید و فروش پیشنهاد می دهد . و شما با انتخاب کدام یک از آنها به سود بیشتری دست پیدا می کنید . پس در آن نام نویسی کنید و پس از احراز هویت اقدام به خرید رمز ارز نمایید .

 کارهایی که با ارز های دیجیتال می توان انجام داد

بسیاری از محققان حوزه ارز های دیجیتالی ، این ارز ها را به عنوان سرمایه گذاری در نظر دارند . نه به عنوان ارز ولی با  تمامی این تفاسیر شما می‌توانید ، از ارز های دیجیتال در خرید های خود استفاده کنید . و در بسیاری از سایت های خرید و فروش به صورت آنلاین می توانید از این رمز ارز ها استفاده کنید . ولی باز هم تا پذیرفته شدن آنها از سوی تمامی ارگان ها نمی توان آن را به صورت ارز و یا پول در نظر گرفت .

اغلب سرمایه گذاران این حوزه بر این باورند که ارز های دیجیتال را فقط به عنوان سرمایه باید در نظر گرفت . و مانند دیگر دارایی ها هم چون سهام آنها را خرید و فروش کرد . تا در بلند مدت از سود آنها بهره گیری شود .

 • و به دلیل بالا رفتن قیمت ارز های دیجیتال در سال های اخیر ، باعث شده تا عده ی زیادی علاقمند به سرمایه‌گذاری در این حوزه شوند .
 • و عده ای نیز به دلیل فناوری بلاک چین آینده روشن آنها علاقمند به سرمایه‌گذاری روی ارز های دیجیتال می باشند .
 • اما به دلیل استفاده از ارز های دیجیتالی از  فناوری‌ های پیشرفته نمی‌توان آنها را همانند اوراق بهادار و یا سهام طبقه بندی کرد و سرمایه گذاری بر روی آنها کمی متفاوت می باشد . و جایی در بازار های سنتی ندارند ، و هیچ دسته بندی برای آنها به درستی تعریف نشده است .

قیمت ارز های دیجیتال چگونه است؟

به دلیل این که عرضه و تقاضای در این بازار قابل پیش بینی نیست قیمت ها در این بازار دچار نوسان زیاد است . این یکی از چالش‌های پیش روی سرمایه گذاران در این عرصه می باشد چرا که نمی دانند که این عرضه و تقاضا تا چه زمانی ادامه خواهد داشت .

جمع بندی

عوامل زیادی بر روی قیمت یک ارز دیجیتالی تاثیر گذار می باشند که از جمله آنها می‌توان به :

 1. پروژه تیم توسعه دهنده یک ارز دیجیتال
 2. و خرید و فروش آن
 3. و قوانین متفاوت در کشورهای مختلف
 4. و پذیرفته شدن به صورت عمومی
 5. و سرمایه گذاری شرکت های بزرگ در سراسر دنیا بر روی آن رمز ارز ، از جمله عواملی هستند که می توانند قیمت ارز های دیجیتال را تعین کنند .

امیدواریم  مطالبی که در این مقاله گفته شد برای شما مثمر ثمر واقع شود .